Apatit, benzer kimyasal bileşimlere ve fiziksel özelliklere sahip bir grup fosfat mineralinin adıdır . Fosforun önemli bir bileşenidir , fosfor içeriği için çıkarılan ve gübreler, asitler ve kimyasallar yapmak için kullanılan bir kayadır . Apatit nispeten tutarlı bir sertliğe sahiptir ve Mohs Sertlik Ölçeğinde beş sertlik için indeks minerali olarak hizmet eder . Mükemmel berraklık ve renge sahip örnekler bazen yönlü taşlar olarak kesilir . Rengi ve saydamlığı iyi olanlar cabochons olarak kesilir. Apatit en çok Mohs Sertlik Ölçeğinde 5 sertliğe sahip bir indeks minerali olarak bilinir. Genellikle yeşil renklidir, ancak sarı, kahverengi, mavi, mor, pembe veya renksiz olabilir. Bu renkler genellikle o kadar canlıdır ki apatit sıklıkla değerli taş olarak kesilir. Apatit kırılgan bir malzemedir. Hem kırık hem de bölünme ile kırılır, ancak bölünme genellikle belirsizdir. Altıgen apatit kristalleri bazen magmatik ve metamorfik kayaçlarda bulunur.
* Apatit tezahürün bir taşıdır.
* Hizmet ve insani yardım arayışları ile ilgilidir.
* Apatite geleceğe uyum sağlar, ancak geçmiş yaşamlara bağlanır.
* Medyum armağanlarımızın ve manevi uyumlamanın gelişimini teşvik eder, meditasyonu derinleştirir ve her düzeyde iletişim ve kendini ifade etmeye yardımcı olur.
* Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal bedenleri ve çakraları dengeler, aşırı aktifliği ortadan kaldırır ve az aktifliği uyarır.
* Psikolojik olarak, Apatite motivasyonu arttırır.
* Kendisi ve diğerleri hakkında olumsuzluk çıkarır.
* Çocuklarda hiperaktivite ve otizm için yararlıdır.
* Apatite yaratıcılığı ve zekayı geliştirir.
* Sinirlilik ve hayal kırıklığını giderir, sinirlilik ve iç benliği uyandırır.
* Apatite bilgiyi ve gerçeği genişletir ve üzüntü, ilgisizlik ve öfkeyi kolaylaştırır.
* Fiziksel olarak, Apatit kalsiyum emilimine yardımcı olur, kıkırdak, kemik ve dişlere yardımcı olur; kemikleri iyileştirmek ve yeni hücrelerin oluşumunu teşvik etmek.
* Artrit ve eklem problemlerini iyileştirir.
* Apatit, açlığı bastırmaya ve metabolik hızı artırmaya, sağlıklı beslenmeyi teşvik etmeye başarıyla yardımcı olabilir.
* Bezleri, meridyenleri, organları iyileştirir ve hipertansiyonun üstesinden gelir