Rosaline zoisit, manganoan zoisit veya Norveç tüliti olarak da bilinen Thulite, pembe pembe görünümü ile sevilen pembe bir zoisit çeşididir. Bu zoisit çeşidi ilk olarak 1820'de Norveç'te İsveçli kimyager Anders Gustaf Ekeberg tarafından keşfedildi ve adını efsanevi Thule adasından aldı. Şimdi Norveç, Grönland veya İzlanda olduğuna inanılan Thule, o zamanlar dünyanın en bilinen kuzey sınırlarını temsil ediyordu. Thulite, Norveç'in ulusal değerli taşıdır. Bu taş Toros ve İkizler burçlarıyla ilgilidir. Mevcut manganez miktarına bağlı olarak, tülit taşları tipik olarak yoğun pembe ila kırmızımsı bir renge sahiptir ve bu taş genellikle kuvars ile bulunur. Thulite ışıltılı parlaklığı ile bilinir ve genellikle beyaz kalsit ile benekli olur. Başlıca tülit kaynağı Norveç'ten Tvedestrand'da ve Sorlandet, Aust-Auger'de Leksvik'tir. Thulite ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Kuzey Carolina'dan geliyor.
* Thulite, insanlara başkalarının önünde konuşma ve performans gösterme konusunda güven veren bir ifade ve tutku taşı olarak bilinir.
* İç içe geçmişler için mükemmel bir seçim olan bu taş, özgüvenini artırabilir ve bizi daha fazla dışa çekebilir.
* Thulite, kullanıcısına olumlu ve neşeli bir tutum getirdiği ve bizi yaşam ve ilişkiler hakkında daha iyimser bir bakış açısıyla açtığı biliniyor.
* Thulite, ilişkilerimizde daha açık ve kabul edilebilir olmamıza ve başkalarına sempati gösterme kapasitemizi artırmamıza yardımcı olabilir.
* Thulite, yıkıcı alışkanlıkları kırmaya ve bağımlılıkla savaşmaya yardımcı olmak için iyi bir taştır.
* Bize geçmişimizin hatalarından yola çıkma gücü verir.
* Konsantrasyonu, dengeyi ve koordinasyonu geliştirdiği bilinen güçlü bir şifa taşıdır