Lepidolit, genellikle pembe, kırmızı veya mor renkte olan nadir bir lityum bakımından zengin mika mineralinin adıdır. En yaygın lityum taşıyan mineraldir ve küçük bir lityum metal cevheri olarak hizmet eder , rubidyum ve sezyum bazen yan ürünlerdir. Kuvars ile emprenye edildiğinde , lepidolit küçük bir taş olarak kullanılır . Lepidolit gevreği bazen pembe ve kırmızı aventurinin renginden sorumludur. Lepidolit sadece mineral oluşumu için yüksek lityum konsantrasyonlarının bulunduğu jeokimyasal ortamlarda oluşabilir. Lepidolit nadir bir mineraldir, çünkü bu jeokimyasal durumlar nadiren görülür. Lityum iyonu çok küçüktür ve diğer minerallerde kolayca yer değiştirmez. Sonuç olarak, bir yüzey altı magmanın kristalizasyonu sırasında mineraller oluşturmak genellikle son iyonlardan biridir. Diğer iyonlar tükendikçe, magma kristalizasyonunun artık sıvıları lityum ile giderek zenginleştirilir. Kristalleşmenin son aşamaları sırasında, nihayetinde spodumen , lepidolit ve petalit gibi ayrı lityum mineralleri oluşturmak için yeterince yüksek bir lityum konsantrasyonu mevcut olabilir. Elbaite turmalin , lepidolit ve diğer lityum mineralleri ile birlikte oluşan bir başka lityum taşıyan mineraldir. Diğer ilişkili mineraller şunlardır: beryl , cassiterite , Kleavelandit, muskovit , kuvars, topaz ve çeşitli feldspat minerallerinin.
* Bir “geçiş taşı” olan Lepidolite, eski davranışsal ve psikolojik kalıpların serbest bırakılmasına ve yeniden düzenlenmesine yardımcı olur, yavaşça değişimi tetikler.
* Derin duygusal iyileşme getirir, stres ve depresyonu yatıştırır ve azaltır.
* Lepidolit negatifliği dağıtır ve en yüksek mal için kullanılması konusunda ısrar eder.
* Boğaz, kalp, üçüncü göz çakraları ve aklı harekete geçirir.
* Taç çakrasını açar, tıkanıklıkları giderir ve kozmik farkındalık getirir.
* Lepidolit astral seyahati kolaylaştırır ve Akaşik Kayıt'a erişir.
* Sizi geleceğe taşımanıza yardımcı olur, sizi şimdi hayatınızda bir tıkanma yaratan diğer yaşamlardan gelen düşünce ve duygulara yönlendirir.
* Lepidolit, anoreksiya dahil olmak üzere her türlü bağımlılık ve şikayetin serbest bırakılmasına destek vererek her türlü duygusal veya zihinsel bağımlılığın üstesinden gelmeye yardımcı olur.
* Bağımsızlığı, öz sevgiyi ve güveni teşvik eder.
* Lepidolite, nesnellik gücünü yön ve engelsiz iletişim ile birleştirerek, neyin önemli olduğuna odaklanır ve onu iş arayışları için mükemmel bir taş haline getirir.
* Lepidolit elektromanyetik kirliliği temizler.
* Bağışıklık sistemini güçlendirir, sinir sistemini rahatlatır ve DNA'yı yeniden yapılandırmak için kullanılabilir.
* Lepidolit, yorgunluğu giderir ve gerginliğin ve ilgili bozuklukların giderilmesine yardımcı olur.
* Alerjileri hafifletebilir ve epilepsi ve Alzheimerlere büyük ölçüde yardımcı olabilir.
* Siyatik ve nevraljiyi uyuşturur ve eklem problemlerinin üstesinden gelir.
* Lepidolit ruh hali değişimlerini dengeler ve menopoz için mükemmeldir.
* “Hastalık yaratan sendrom” veya bilgisayar stresinden kaynaklanan hastalıkları tedavi eder.
* Bipolar bozukluklar için mükemmeldir